Egy könyvelési folyamaton keresztül mutatjuk be, hogyan végzi el az RPA a feladatot.
Ismétlődő folyamatok tevékenységtől függetlenül szinte minden vállalkozásnál jelen vannak, ezért érdemes mindenhol felülvizsgálni a jelenlegi üzleti munkafolyamatokat. Általánosságban azonban elmondható, hogy a legnagyobb megtérülést olyant tevékenységekben lehet elérni, mint a riportolás, könyvelés, adatrögzítés, készlet kezelés vagy ügyfélszolgálati feladatok.
A Deloitte tanulmánya szerint egy RPA (szoftverrobot) bevezetésével 12 hónap alatt képes a beruházási költség megtérülni. A vállalkozások átlagosan 9,3 hónapos megtérülési időszakkal terveznek, míg a valóságban a megtérülés az RPA bevezetésével 11,5 hónap. Saját tapasztalataink azt mutatják, hogy ez az idő egyszerű rutin feladatok esetében alacsonyabb, 4-9 hónap RPA és egyedi automatizálási megoldások esetében is.
A gyors és hatékony fejlesztés és bevezetés érdekében a Microsoft PowerApps low-code platformot, valamint RPA (szoftverrobot) megoldásokhoz a Microsoft Power Automate/Desktop szoftvereket használunk.
Cégünk kifejezetten egyedi üzleti szoftverek fejlesztésére és folyamatok automatizálására specializálódott. Projektjeink során egyaránt alkalmazunk egyedi megoldásokat és piacvezető RPA (Robotic Process Automation) rendszereket. Csapatunk nem csak fejlesztői, hanem gazdasági szemszögből is vizsgálja a feladatokat az ügyfél érdekeit szem előtt tartva.
Certifikált RPA tanácsadóink, a piacvezető automatizálási eszközök, valamint a legújabb alkalmazott technológiák garantálják, hogy ügyfeleink az automatizálás révén magasfokú hatékonyságnövekedést képesek elérni. Tanácsadói szolgáltatásaink közé tartozik a folyamatok felmérése és elemzése, a stratégia kialakítása, az RPA eszközök kiválasztása, valamint a folyamatmodellezés.
Bővebben >A szoftverrobotok bevezetését követően a munkavállalóknak alapszintű képzést biztosítunk, aminek keretében megismerkednek a robot használatával, valamint képesek lesznek a tipikus hibákat elhárítani. Igény esetén magasabb szintű belső kompetenciát is kiépítünk.
Bővebben >A folyamatautomatizálás minden szakaszában segítséget nyújtunk, a tervezéstől egészen az állandó támogatásig.
Első lépésként felmérjük üzleti folyamatokat, azonosítjuk az automatizálható feladatokat és elvégezzük a rangsorolást, illetve javaslatokat teszünk. Az implementálási ütemterv kidolgozása után bemutatjuk a teljes koncepciót.
Második lépésként felállítjuk a fejlesztéshez és működtetéshez szükséges környezetet, telepítjük az alkalmazásra kerülő RPA platformot, beszerezzük a szükséges licenceket, valamint összeállítjuk a projektcsapatot.
A harmadik lépés a termék fejlesztésének és tervezésének fázisa, ahol sprintekben kifejlesztjük a funkciókat. A folyamat során szorosan kommunikálunk az ügyféllel, riportokat készítünk, a készülő szoftvert pedig folyamatosan teszteljük. Amikor a szoftverrobot elkészült, egy átfogó és alapos tesztelés következik tesztkörnyezetben az éles indulás előtt.
Amint a robot készen áll az indulásra, képzéseket és bemutatókat tartunk a munkavállalók vagy a végfelhasználók számára, annak érdekében, hogy megfelelően tudják használni a robotot. Igény esetén belső kompetenciát építünk ki képzés keretében a robotok karbantartására és módosítására, vagy akár új robotok létrehozására.
Az átadás után tovább támogatjuk az RPA-projektet, finomhangoljuk, a szűk keresztmetszeteket és az esetleges hibákat rögzítjük és javítjuk annak érdekében, hogy az megfeleljen a kívánt minőségi előírásoknak.
90%-al csökkentettük a tesztösszegző folyamat munkaidőráfordítását, 0%-os hibaráta mellett.
TOVÁBB >Hogyan csökkentettük 80%-al a felvételi eljáráshoz kapcsolódó folyamatok munkaidő igényét?
TOVÁBB >Hogyan végzi el a több napos manuális munkát egy robot pár óra alatt, hibák nélkül?
TOVÁBB >A robotizált folyamatautomatizálás (RPA vagy Robotic Process Automation) a rutinszerű üzleti folyamatok automatizálása "szoftver robotokkal", amelyek automatikusan elvégzik a feladatokat. Ezek a szoftverrobotok képesek kiváltani az embereket a jól definiálható, ismétlődő feladatok esetében. A robotizált folyamatautomatizálás nagy mértékben kihasználja a mesterséges intelligenciát ezeknek a robotoknak a képzéséhez.
A Low-code platform (LCDP) olyan szoftver, amely lehetővé teszi, hogy a hagyományos számítógépes programozás helyett grafikus felhasználói felületen és konfiguráción keresztül hozzon létre a fejlesztő alkalmazást. A platform egy adott alkalmazás típusának tervezésére és fejlesztésére koncentrálhat: például adatbázisok, üzleti folyamatok vagy felhasználói felületek, például webes alkalmazások. Az ilyen platformok teljesen működőképes alkalmazásokat hozhatnak létre, vagy további kódolást igényelhetnek bizonyos helyzetekben. Az Low-code fejlesztési platformok csökkentik a hagyományos kézi kódolás mennyiségét, lehetővé téve az üzleti alkalmazások gyorsabb szállítását. Az LCDP-k csökkenthetik a telepítés, a képzés és az egyéb kezdeti költségeket is.
Ez sok tényezőtől függ, azonban egyszerűbb feladatok akár hetek alatt automatizálhatók.
A megtérülés ideje méretgazdaságossági okokból természetesen gyorsabb a nagyobb létszámú cégeknél, de 1-2 fő napi feladatát kiváltó szoftvereket is készítettünk már, melyek beruházási költsége szintén hamar megtérült. A folyamatok vizsgálatánál előre soroljuk a könnyen automatizálható feladatokat, melyeknél a megtérülés jellemzően 4-12 hónap, a folyamatokra fordítandó munkaórák akár 70%-90%-kal csökkennek.